3D Renderın  Tanımı

3D render, üç boyutlu model, çizim ve tasarımların bilgisayar ortamında gerçekçi ve detaylı görüntülerinin oluşturulduğu bir görselleştirme yöntemidir. Bu yöntem, özel yazılımlar ve bilgisayar grafik teknolojileri kullanılarak gerçek  dünya nesnelerinin dijital ortamda canlandırılmasını sağlayan süreç olarak tanımlanabilir.

3D Renderın Önemi

3D Render mobilya ve dekorasyon sektöründe çizim olarak mutfak çizim, banyo çizim, dolap çizim, ray dolap çizim, tv ünitesi çizim, çocuk odası çizim, tasarım olarak mutfak tasarım, banyo tasarım, ray dolap tasarım, dolap tasarım, dolap tasarım, yatak odası tasarım, ofis tasarım, portmanto tasarım, tv ünitesi tasarım, çocuk odası tasarım ve iç mekan dekorasyon tasarım ürünlerinin üretim öncesinde gerçek dünyada nasıl görüneceği  hakkında bir fikir edinmek mümkün olur. Müşterilere teslimi yapılan 3D Render alınmış projeleri portfolyodan inceleyebilirsiniz. 

 3D Render talebi öncesinde yapılması gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

3D Renderı yaptırılacak olan projelerin 3D render taleplerinin oluşturulması sürecinin öncesinde projenin doğru, etkin ve planlanan sürede hedeflenen proje maliyeti ile sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi için Adeko 22 versiyonu veya alt versiyonları ile yapılmış olan 3D çizim veya tasarımın yapılmış olduğu dwg dosyası ile birlikte render için gerekli olan kapak modeli, gövde rengi, kapak rengi, tezgah modeli, tezgah rengi, tezgah arası seramik modeli, ve rengi, zemin döşeme bilgisi (parke, seramik vb.) kulp modeli, kulp rengi, ankastre ve cihaz renkleri, evye modeli, lavabo modeli ve rengi bilgilerini tarafımıza eksiksiz olarak Çizimofisi iletişim kanallarından whatsapp, ofise gönder butonu mail yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

Önemli Not: 3D Render işleminde kullanılacak olan renklerin firma bilgisi, renk kodu, süper parlak, parlak, ipek mat, mat  gibi bilgilerin yukarıda talep için verilen bilgilere özenle eklenmesi gerekmektedir. Teslimat süresi render süresini kapsamaktadır, dışında kalan süreler ve teknik problemlerden kaynaklanan zaman kayıplarından dolayı Çizimofisi markası sorumlu değildir.

Yukarıda talep edilen bilgiler eklenerek eksiksiz olarak sipariş kanallarından; whatsapp, ofise gönder butonu, mail ile tarafımıza gönderilen 3D render hizmet talebi proje detayları incelenerek ön görüşme ile proje fiyat, teslim süresi onayı alınarak ödeme sonrasında proje detayları alınarak proje işlem sırasına alınmaktadır. 3D render hizmeti talebi proje verilerine göre yapılan çalışma iki aşamalı olarak müşteri onayına sunularak render için onay alınır.

Render onayı alınan projenin render işlemi son teknolojiye sahip bilgisayarlarda tamamlanarak başta mutabık kalınan sürede Çizimofisi markası tarafından garanti edilen standart olan HD kalitede 4K çözünürlükteki görüntüleme cihazlarında kalite kontrolden geçirilerek talep edilen teslim kanallarından olan whatsapp, mail yoluyla teslim edilmektedir. Teslim edilen proje 3D renderlarını portfoyodan inceleyebilirisiniz.